Preskoči na vsebino
 | Dogodki, Erasmus+ mobilnosti, Nacionalni projekti, Projekti

Erasmus+

Erasmus+ projekt, ki se zaključuje z 31.5.2025

 

 

Trajanje projekta: 1.6.2023 –  31.5.2025
Koordinatorka projekta: Daniela Mišković Fabjan
Člani projektne skupine: zaposleni v Dijaškem domu Nova Gorica

Namen projekta

V Dijaškem domu Nova Gorica v okviru programa Erasmus+ izvajamo projekt, katerega cilj je krepitev digitalnih kompetenc ter razvoj vsebinsko-komunikacijskih veščin naših zaposlenih. Osredotočamo se na sodobne pristope pri delu z mladimi v stiski ter na vsebine, ki dijake pritegnejo, motivirajo, aktivirajo in jih pozitivno usmerjajo.

S tem projektom uresničujemo vizijo doma: izvajati projekte, ki spodbujajo razumevanje kulturne raznolikosti, razvijajo odgovorne odnose do drugih in okolja ter prispevajo k celostnemu razvoju mladih.

Naša prizadevanja so usmerjena v pridobivanje znanj za motiviranje dijakov pri obravnavi aktualnih tem, opolnomočenje za izzive sodobnega časa ter v krepitev uporabe digitalnih orodij v pedagoškem delu. Posebno pozornost namenjamo tudi razvoju pristopov za podporo duševnemu zdravju mladih.

Z mobilnostmi v tujini bomo spoznali sodobne vzgojno-izobraževalne prakse v dijaških domovih, kar bo prispevalo k strokovni in osebni rasti zaposlenih. Projekt nam pomaga graditi bolj vključujoče, spodbudno in inovativno okolje za dijake v našem domu.

Cilji projekta

  1. Profesionalni razvoj zaposlenih – Krepitev kompetenc na področju organizacije, vodenja, digitalizacije in duševnega zdravja mladih v vzgojno-izobraževalnem okolju.
  2. Spodbujanje medkulturnega sodelovanja – Vzpostavitev povezav za prihodnje mednarodne projekte (Erasmus+, eTwinning) ter izmenjava dobrih praks na področju dela z mladimi.
  3. Krepitev digitalnih kompetenc – Razumevanje uporabe digitalnih orodij za pedagoško delo, komunikacijo in organizacijo dela v dijaškem domu.
  4. Podpora duševnemu zdravju mladih – Spoznati inovativne pristope in strategije za delo z mladimi v stiski ter učinkovito sodelovanje s strokovnimi službami.
  5. Razvoj vodstvenih kompetenc – Skozi opazovanje praks v tujini nadgraditi lastne vodstvene in reflektivne sposobnosti ter okrepiti povezovanje med zaposlenimi in dijaki.

Opis mobilnosti

Projekt vključuje 4 individualne mobilnosti zaposlenih, ki se bodo udeležili strokovnega sledenja na delovnem mestu (job shadowing) v izbranih institucijah.

  • Ravnatelj našega dijaškega doma se bo udeležil mobilnosti v Zagrebu in Beogradu, kjer bo spoznaval organizacijske modele, vodenje mladinskih ustanov in pristope k medinstitucionalnemu sodelovanju.
  • Dve vzgojiteljici se bosta udeležili mobilnosti v Zagrebu, kjer bosta raziskovali uporabo digitalnih orodij v vzgoji, strategije za delo z dijaki v stiski ter dobre prakse za spodbujanje aktivnega in ustvarjalnega preživljanja prostega časa.

Pričakovani rezultati projekta

  • Zaposleni bodo pridobili nova strokovna znanja in veščine s področja vodenja, digitalizacije, medkulturne vzgoje in podpore mladim.
  • Vzpostavljene bodo podlage za nadaljnje mednarodno sodelovanje (projekti Erasmus+, eTwinning…).
  • Vpeljani bodo inovativni pristopi pri delu z dijaki, še posebej na področju aktivnega preživljanja prostega časa in duševnega zdravja.
  • Okrepila se bo evropska dimenzija organizacije, z večjo vključenostjo v mednarodne tokove in odprtostjo za nove izzive.
  • Dijaški dom bo postal bolj digitalno in pedagoško posodobljen, s širšim pogledom na vlogo vzgoje v sodobni družbi.

Naši gostitelji bodo zaposleni iz:

Zadnje objave
Dostopnost